Rozwiązania programowe firmy Traveltainment

Niemiecka firma Traveltainment wprowadziła dla branży turystycznej rozwiązania programowe do sprzedaży ofert online i offline. Firma ta dzięki zaawansowanej technologii internetowej stała się liderem na rynku IT nie tylko niemieckim, ale także austriackim i szwajcarskim. Obecnie właścicielem firmy jest koncern Amadeus. Firma TravelTainment rozpoczęła swoją działalność również w Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii.


Do innowacyjnych produktów firmy Traveltainment należą: IBE (Internet Booking Engine) oraz Travel Office.
Internet Booking Engine (IBE) to najnowocześniejsza na rynku wyszukiwarka ofert turystycznych, która umożliwia dokonanie rezerwacji online, poprzez stronę internetową.


IBE Traveltainment funkcjonuje niczym wirtualny doradca. Pozwala klientowi intuicyjnie i szybko wyszukać oferty zgodne z preferowanymi kryteriami. Dodatkowo, dzięki opatentowanej technologii Traveltainment – Fuzzy Logic, w przypadku braku wyników wyszukiwania, IBE zaproponuje Klientowi oferty alternatywne.


Wyszukiwarka Traveltainment dysponuje dostępem do bogatej bazy danych oraz unikalnej bazy zdjęć i informacji turystycznych. Jako jedyni na rynku, oprócz opisów i zdjęć dostarczonych przez touroperatorów, oferujemy szeroki zasób profesjonalnych zdjęć satelitarnych, zdjęć z lotu ptaka, zdjęć panoramicznych 360°, które zostały zebrane i przygotowane specjalnie na potrzeby oferowanych przez nas produktów.


W wyszukiwarce IBE TT udostępniamy oferty turystyczne największych polskich touroperatorów. Wszystkie wycieczki podzielone są w zależności od typu oferty, na następujące moduły: podróże katalogowe, last minute, dojazd własny, loty charterowe, oraz domki wakacyjne.


Z myślą o naszych klientach, w najbliższym czasie rozszerzymy ofertę IBE o możliwość zarezerwowania do każdej wycieczki – samochodu na wakacje oraz dodatkowego ubezpieczenia podróży. Udostępnimy również funkcjonalność „opinie użytkowników”. Dzięki wielopunktowym ocenom, każdy klient będzie mógł dodać oraz zapoznać się z komentarzami o wybranym hotelu czy wycieczce.


Niezwykle istotną zaletą wyszukiwarki Traveltainment, jest fakt, że IBE łączy się z najważniejszymi systemami rezerwacyjnymi. Dzięki temu na bieżąco (online) sprawdzana jest dostępność miejsc oraz cena oferty. Dodatkowo, gdy klient zdecyduje się na odpowiednią dla siebie podróż, ma możliwość natychmiastowego dokonania rezerwacji oraz płatności online poprzez stronę internetową.


Travel Office to doskonałe narzędzie usprawniające pracę w biurze podróży. Aplikacja pozwala szybko i sprawnie wyszukać najdogodniejszą ofertę spośród: wycieczek katalogowych, ofert Last Minute, hoteli, lotów czarterowych oraz domków wakacyjnych.
Ponadto połączenie z systemami rezerwacyjnymi umożliwia automatyczne przejście na maskę rezerwacyjną oraz szybką rezerwację.


Travel Office to także jedyna wyszukiwarka, w której oferta prezentująca dane podróży wraz z opisem i zdjęciami może zostać wydrukowana bądź też przesłana bezpośrednio na adres e-mailowy Klienta. Wkrótce także funkcjonalność Travel Office zostanie wzbogacona o możliwość drukowania ofert na witrynę biura podróży.


Dużym atutem aplikacji jest rozbudowany wybór atrybutów hoteli, który pozwala dopasować ofertę dla najbardziej wymagających Klientów. Można wyszukać hotele przy plaży, z widokiem na morze, przeznaczone dla rodzin z dziećmi oraz dla singli, z udogodnieniami dla miłośników: nurkowania, żeglowania, golfa czy też jazdy konnej oraz dla osób pragnących skorzystać z oferty welless czy też spa.


Pracownicy biur podróży korzystający z Travel Office cenią sobie przede wszystkim prosty i sprawny sposób wyszukiwania i prezentacji ofert. Podkreślają także, iż jedną z głównych zalet jest możliwość porównywania ofert ponad 30 touroperatorów online jak i offline. Za pomocą kilku kliknięć w jednym oknie wyszukiwarki pojawiają sie wszystkie dostępne terminy u różnych organizatorów, różne opcje zakwaterowania, wyżywienia a także oferty alternatywne.


IBE TT(Internet Booking Engine) jest wykorzystywany na stronach internetowych wielu znanych portali internetowych w Niemczech m.in. weg.de, expedia.de, tui.de, opodo.de. Dla polskiego Klienta produkty firmy TravelTainment dostępne są od 2007 roku. IBE TT można zobaczyć np. na: fly.pl, wyjezdzam.pl, holidaycheck.pl, allewakacje.pl i wielu innych portalach. Rozpoczynamy również dystrybucję naszego drugiego narzędzia Travel Office. Obecnie z tej aplikacji korzysta blisko 6000 niemieckich biur podróży.


Rozwiązania firmy Traveltainment wyróżniają się szybkością wyszukiwania, dostępem do obszernej bazy ofert oraz najbogatszym kontentem na rynku.

Autorem artykułu jest Pani Joanna Wójcik – Project Manager Traveltainment Polska Sp. z o.o.


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl