Ciekawy sposób na promocję Rudy Śląskiej

Skarb Karola Goduli, czyli 11 tys. zł jest nagrodą główną gry miejskiej Tour de Ruda 2008. Organizowane przez władze Rudy Śląskiej przedsięwzięcie ma zachęcić mieszkańców Metropolii Górnośląskiej do zainteresowania się historią i dniem dzisiejszym miasta, które w XX wieku było m.in. porównywane do Paryża pod względem infrastruktury kolejowej. Gra jest kontynuacją letniej kampanii promocyjnej Rudy Śląskiej „Poznaj nasze miasto”.

Składająca się z fazy eliminacyjnej i finałowej gra Tour de Ruda 2008 będzie wymagała od zawodników rozwiązania 11 zagadek zlokalizowanych w różnych miejscach Rudy Śląskiej. Zagadki będą związane z historią i dniem dzisiejszym miasta. W grze będzie mógł wziąć udział każdy pełnoletni, który w sobotę, 13 września między 9.00-12.00 stawi się na ul. Kubiny w Rudzie Śląskiej – Wirku.

Chcemy, by formuła gry rzeczywiście zachęciła mieszkańców Metropolii Górnośląskiej do zainteresowania się Rudą Śląską. Nasze miasto ma ciekawą historię i szybko się zmienia. Dziś Ruda Śląska to miasto otwartych możliwości zarówno dla osób, które szukają miejsca do życia jak i przedsiębiorców – mówi Bartosz Satała, Zastępca Prezydenta Miasta Ruda Śląska.

Gra miejska to coraz popularniejsza miejska forma rozrywki łącząca w sobie cechy gier komputerowych, fabularnych, harcerskich oraz happeningów ulicznych. Polega na odkrywaniu miasta i poznawaniu go z innej perspektywy. W Polsce pierwszymi grami miejskimi były Nokia Game i Inwazja Mocy organizowana przez RMF FM.

Tour de Ruda 2008 to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Ruda Śląska oraz Kolektyw Partyzantz. Partyzantz to interdyscyplinarna grupa animatorów kultury, składająca się z mieszkańców śląskich miast, którzy starają się wprowadzić nowego ducha w przestrzeń miejską. Kilka lat temu zasłynęli m.in. z wykreowania Superbohatera Metana.

Główna nagroda w wysokości 11 tyś złotych została w całości sfinansowana ze środków zebranych od sponsorów. Wygra ten, kto najszybciej dotrze do mety gry miejskiej najtrafniej odpowiadając na pytania dotyczące historii i dnia dzisiejszego miasta.

Informacje, które pomogą odpowiedzieć na pytania konkursowe organizatorzy umieścili na specjalnie przygotowanej stronie internetowej zabawy www.tourderuda.pl


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl