Dywersyfikacja działalności EFH

W prasie branżowej pojawiły się informacje dotyczące możliwej dywersyfikacji działalności Europejskiego Funduszu Hipotecznego. Zapraszamy do lektury wywiadu z Panem Marcinem Podobasem – Wiceprezesem Zarządu Europejskiego Funduszu Hipotecznego SA poświęconego aktualnej działalności Funduszu oraz możliwych nowych drogach rozwoju.

Mirosław Ciołek: Jakie obiekty hotelarskie i rekreacyjne znajdują się obecnie w posiadaniu EFH SA?

Marcin Podobas: EFH SA posiada obecnie 6 obiektów hotelowych. Marcin PodobasW Kazimierzu Dolnym EFH SA posiada czterogwiazdkowy Król Kazimierz. Zakupiony w listopadzie 2007 roku jest najwyższej klasy obiektem w portfolio spółki. Znajduje się w nim 115 pokoi, sale konferencyjne, restauracje oraz SPA.

Kolejnym luksusowym obiektem jest Hotel Łeba w nadmorskiej miejscowości Łeba. Do dyspozycji gości w obiekcie oddane jest centrum SPA, basen, restauracje oraz sala konferencyjna.

EFH SA rozbudowuje Hotel Masuria położony na Pojezierzu Mazurskim. Inwestycja o wartości 6 mln zł powiększy m.in. liczbę pokoi do 70 miejsc. Dodatkowo powstanie nowoczesna sala konferencyjna o powierzchni 338 m2. Będzie przystosowana do organizacji imprez szkoleniowo-konferencyjnych na ponad 100 osób. Już teraz goście mogą korzystać z centrum SPA oraz komfortowego basenu.

W pobliżu Warszawy (12 km od samego centrum) znajduje się Centrum Falenty. Jest to ośrodek konferencyjno-biznesowy, stanowiący idealne rozwiązanie dla klientów biznesowych. Obiekt oferuje 155 pokoi, sale bankietowe, pomieszczenia na 500 osób oraz sale konferencyjne na ponad tysiąc gości.

Dom Wczasowy Sasanka w Ustroniu jest obiektem położonym na zboczu Jaszowca. Posiada 80 miejsc noclegowych w 36 pokojach i apartamentach. Na terenie obiektu znajduje się drink-bar, sala bilardowa, siłownia, sauna, solarium oraz basen do hydromasażu. Obiekt ten jest przeznaczony na sprzedaż. Obecnie jest on wciąż własnością EFH SA.

Ponadto, EFH SA posiada również jeden obiekt w leasingu – trzygwiazdkowy Hotel Millenium w Bochni. Jego główną zaletą jest położenie. Hotel dysponuje 88 pokojami, salami konferencyjnymi i bankietowymi oraz luksusowym instytutem SPA, połączony jest także z zespołem basenów. Hotel oferuje możliwość szybkiego dojazdu (ok. 40 min.) do największego w regionie ośrodka biznesu oraz kultury, czyli Krakowa.

MC: Jakie inwestycje są w trakcie realizacji?

MP: EFH SA jest w trakcie realizacji swojej największej inwestycji, luksusowego hotelu w standardzie pięciogwiazdkowym. Zostanie on usytuowany nad jeziorem Tałtowisko przy głównym szlaku żeglugowym na Mazurach. Aktualnie inwestycja znajduje się w fazie prac ziemnych. W obiekcie znajdować się będzie 257 pokoi, 17 apartamentów, dwie restauracje, centrum konferencyjne, fitness oraz SPA. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu, na działce o powierzchni 34 ha, powstanie kompleks apartamentów wakacyjnych.

EFH SA jest również w trakcie realizacji inwestycji czterogwiazdkowego hotelu w województwie pomorskim. W Malborku, w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego zamku krzyżackiego, powstanie luksusowy obiekt hotelowy wpisujący się w koncepcję urbanistyczno-architektoniczną historycznego miasta. Jego goście będą mogli korzystać ze 175 pokoi, sal konferencyjnych, 2 restauracji oraz powierzchni handlowej i parkingu podziemnego. Do dyspozycji klientów oddane zostanie również SPA i basen. Hotel zostanie otwarty w 2010 roku.

Ponadto, EFH SA realizuje inwestycję czterogwiazdkowego obiektu hotelowego w Warszawie przy ul. Łączyny. Jest to trafna odpowiedź na zapotrzebowanie na warszawskim rynku hotelowym. W stolicy wciąż brakuje obiektów wysokiej klasy, przystosowanych do przyjmowania turystów krajowych i zagranicznych, zarówno w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych. Dużą zaletą tej inwestycji jest możliwość szybkiego dojazdu do centrum Warszawy oraz lotniska.

MC: Czy prawdą jest, że zarząd spółki planuje zakup dwóch centrów magazyno-wych w okolicy Warszawy i na Śląsku?

MP: Spółka jest zainteresowana jedną inwestycją w Warszawie. Nie wykluczamy, iż EFH SA będzie w przyszłości realizować kolejne tego typu projekty.

MC: Do czego one miałyby służyć?

MP: Obiekty w Warszawie zostaną przeznaczone na centrum logistyczne. Projekt realizowany jest z myślą o konkretnym kliencie.

MC: Czy EFH SA zamiast inwestować w budowę będzie kupował gotowe obiekty?

MP: Spółka, zgodnie ze swoją strategią rozwoju, będzie prowadzić inwestycje w hotele w standardzie 3-5 gwiazdek, zlokalizowane w atrakcyjnych biznesowo i turystycznie miejscach w Polsce. Inwestycje te będą realizowane zarówno poprzez budowę od podstaw obiektów, jak i nabywanie gotowych hoteli.


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl