EURO 2008 wygrali… hotelarze

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to największa, zaraz po Mundialu, impreza sportowa skupiająca najważniejsze osobistości świata futbolu, zawodników i przede wszystkim kibiców. W roku 2008 Mistrzostwa odbywały się w lipcu w Austrii i Szwajcarii. Mieszanka fanów piłki nożnej i turystów to doskonały początek sezonu letniego dla hotelarzy, którzy w miastach uczestniczących w Euro 2008 zanotowali o 231% większy, w porównaniu z rokiem 2007, przychód przeliczony na jeden dostępny pokój.

Pomimo brzydkiej pogody, faktu, że reprezentacje Austrii i Szwajcarii odpadły z rywalizacji w fazie grupowej i narzekań na zawyżone ceny, wiele osób śledziło wydarzenia na stadionach, w miejscach publicznych i przed telewizorami. Miasta uczestniczące w organizacji Euro 2008 zapewniły nie tylko wspaniałą miejscową publiczność, ale również ściągnęły do siebie fanów z całej Europy i wielu widzów kibicujących swoim drużynom w miejscach publicznych, gdzie mecze można było oglądać na telebimach. Wszystko to wpłynęło na stworzenie wspaniałej atmosfery w miejscach goszczących wszystkich zainteresowanych. Według danych UEFA, strefy dla kibiców we wszystkich ośmiu miastach były w stanie pomieścić około 320 000 gości którzy przyjechali na Euro 2008 bez biletów na mecze.

UEFA EURO 2008 było największym tego typu wydarzeniem w ostatnich latach w Szwajcarii i Austrii. Przyniosło one pokaźne zyski hotelarzom z miast goszczących kibiców piłki nożnej. Wszyscy przedsiębiorcy związani pośrednio z organizacją Euro 2008 mają nadzieję, że poprzez polepszenie wizerunku miast przyciągną one w przyszłości więcej gości, sprawiając tym samym wielką radość szwajcarskim i austriackim hotelarzom, pomimo tego, że ich drużyny nie zdobyły tytułu mistrzowskiego.

FINANSE:
Zyski UEFA EURO 2008 szacowane są na poziomie 1,3 miliarda euro, co stanowi niemal dwukrotność sumy z mistrzostw z 2004 roku z Portugalii. Wzięły się one z wielu źródeł takich jak: prawa medialne (60%), prawa komercyjne (21%), zakwaterowanie (12%) i bilety (7%).

PUBLICZNOŚĂ„†:
79% stanowili mężczyźni
Średni pobyt jednej osoby w Austrii trwał 3,6 nocy, a w Szwajcarii 3,4 nocy. W Austrii goście wydali średnio 1 327 euro na osobę, a w Szwajcarii 983.
90% miało pozytywne lub bardzo pozytywne wrażenia po wizycie w Austrii. W przypadku Szwajcarii wartość ta wynosiła 84%.

*Tekst opracowany na podstawie http://www.tourism-review.com/


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl