Wakacyjna kampania reklamowa Małopolski

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego została przygotowania regionu. Autorem kreacji jest Agencja Reklamowa Wizard. Kampania „. Wykrzesane wakacje! trwa od 26 czerwca do 15 września. Mediami głównymi kampanii są radio RMF FM i Onet.pl. Akcję wspiera również ekspozycja na środkach komunikacji miejskiej, karty pocztowe i plakaty.

Lato w Małopolsce

Małopolska. i Podhale. Smok wawelski i oscypek. Lajkonik i kierpce. Symbole regionu można wymieniać jeszcze długo. Małopolska ma wiele do zaoferowania i głośno o tym mówi w swoich cyklicznych kampaniach wizerunkowych. Małopolska jest regionem niezwykłym i wyjątkowym. Takim też prezentuje się w kampanii wakacyjnej „Małopolska. Wykrzesane Wakacje!”. Celem kampanii jest upowszechnienie regionu, jako miejsca bardzo atrakcyjnego pod względem turystycznym. W Małopolsce można spędzić wspaniałe i niezapomniane wakacje. Tu zawsze witają nas gościnni i uśmiechnięci ludzie. Lato jest piękne i pełne atrakcji. Małopolska to region, gdzie można zarówno poznawać wyjątkowe dziedzictwo kulturowe, jak i przemierzać górskie szlaki turystyczne lub spędzać leniwie czas nad wodą. I można się tu naprawdę dobrze bawić!

Kreacja i mechanika kampanii

Kampania wykorzystuje skojarzenie pojęć góral / krakowiak z tradycyjnymi tańcami etnicznymi i odwołuje się do panującej powszechnie mody na taniec przedstawiając Małopolskę jako miejsce, gdzie można przeżyć niezwykłe, roztańczone wakacje. Slogan kampanii został wywiedziony z popularnego wśród młodzieży (i nie tylko) określenia „wypasiony”, ludowego tańca – Krzesanego oraz powiedzenia „wykrzesać coś z czegoś/kogoś”.

Kampania kierowana jest do osób młodych (grupa docelowa 20 – 45 lat), zamieszkałych w większych miastach Polski (liczących ponad 100 tysięcy mieszkańców). Kampanię zaplanowano jako zapraszającą do dobrej zabawy interaktywną akcję wakacyjną, prowadzoną przez okres dwóch miesięcy, wykorzystującą jako główne media radio oraz internet.

Kampania „Małopolska. Wykrzesane wakacje!” to przykład zastosowania zasad marketingu wirusowego i działań interaktywnych. Odbiorcy kampanii czują, że jest to do nich kierowany jest przekaz. Że to z nimi prowadzony jest dialog. Wszyscy razem mogą się doskonale bawić, w Małopolsce oczywiście.

Do udziału w akcji zachęcają także szkoły i teatry tańca, które są patronami, a zarazem przyjaciółmi kampanii „Małopolska. Wykrzesane Wakacje!”. Oferując korzystne warunki dla swoich nowych uczniów zachęcają do nauki tańca. A taniec to, poza zabawą, całkiem spory dorobek naszej kultury. Jako element jednoczący, popularny i odnoszący się do bogactwa małopolskiego dziedzictwa znakomicie łączy unikatowość marki „Małopolska” z atrakcyjnym dla szerokiej publiczności nowoczesnym lifestylem. Żadne z miast czy regionów w Polsce nie sięgnęło do tej pory po takie środki wyrazu.

Kampania i jej hasło przewodnie obecne jest na blogach, forach internetowych, a z czasem również na portalu Youtube.com.

Do akcji przygotowany został serwis internetowy www.wykrzesanewakacje.pl. Działa on w ramach strony www.visit.malopolska.pl. Można z niego wysłać kartkę z wakacji, pobrać gadżety w postaci tapet i dzwonków na telefon, tapet na ekran komputera oraz wziąć udział w wakacyjnym konkursie na najbardziej „wykrzesane” zdjęcie z wakacji. Co więcej, można nauczyć się kroków Tańca Góralskiego, Zbójnickiego i Krakowiaka! Niedociągnięcia w tańcu będzie można skorygować podczas imprezy ulicznej w Zakopanem, 24 lipca br.

Planowana impreza to poszukiwanie etniczności w nowoczesności. Albo na odwrót. To zacieranie granic pomiędzy ludźmi w różnym wieku, o różnych poglądach i korzeniach. To radość, zabawa i taniec. Coś więcej niż krzesane rytmy. Przecież… czyż nie nosimy w sobie trochę duszy Górala i Krakowiaka?

Billboard kampanii przedstawia dziewczynę w stroju krakowskim tańczącą z chłopakiem – tancerzem breakdance.Tancerz to Patryk Galica Gudbaj – wice-mistrz Polski w motocrossie klasy 80 cc (2005) i MX2 Junior (2008)

Copyright Ă‚Ĺ  WIZARDMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl