EFH SA rozbudowuje luksusowy Hotel Masuria

Europejski Fundusz Hipoteczny SA rozbudowuje swój czterogwiazdkowy Masuria, położony w miejscowości Worliny k. Ostródy w województwie warmińsko-mazurskim. Wartość tej inwestycji wynosi ok. 8,5 mln złotych i jest związana z dynamicznie rosnącym zapotrzebowaniem na luksusowe obiekty turystyczne i szkoleniowo-konferencyjne na Mazurach. Wartość obecnie prowadzonych przez EFH SA inwestycji w segmencie hoteli najwyższej klasy wynosi ok. 600 mln zł. Do końca 2009 roku EFH SA zamierza posiadać 20-30 hoteli w standardzie od 3 do 5 gwiazdek. Rozbudowa Hotelu Masuria związana jest z rosnącym zapotrzebowaniem rynkowym na hotele najwyższej klasy z nowoczesnym zapleczem konferencyjno-szkoleniowym. Obecnie powierzchnia użytkowa hotelu wynosi 4096 m2. W wyniku rozbudowy zostanie ona zwiększona o 1383 m2, czyli o ponad jedną trzecią w stosunku do obecnej powierzchni. Powstanie 16 nowych pokoi, a liczba miejsc noclegowych wzrośnie o 28. Ponadto, dzięki rozbudowie hotel zyska dodatkową, nowoczesną salę konferencyjną o powierzchni 338 m2, przystosowaną do organizacji imprez szkoleniowo-konferencyjnych dla maksymalnie 120 osób.

Wybudowanie kolejnej, 4 sali konferencyjnej zasadniczo zwiększy atrakcyjność Hotelu Masuria ze względu na organizację szkoleń i konferencji. Drzwi frontowe o szerokości 3 m zostaną odpowiednio przygotowane, tak aby umożliwić wprowadzanie do wewnątrz sali konferencyjnej samochodów, nawet tych o większych gabarytach, np. terenowych. Dzięki temu sala będzie przystosowana do prowadzenia konferencji i szkoleń dla handlowców firm motoryzacyjnych oraz dealerów. Marcin PodobasNa Mazurach wciąż brakuje luksusowych obiektów hotelowych zapewniających nie tylko wysoki standard wypoczynku i rozrywki, ale również wyposażonych w nowoczesne i duże sale konferencyjne – mówi Marcin Podobas, Wiceprezes Zarządu Europejskiego Funduszu Hipotecznego SA – Z roku na rok powiększa się natomiast zainteresowanie firm wyjazdami integracyjnymi i szkoleniowymi. Rozbudowa Hotelu Masuria będzie trafnie odpowiadać na tego typu zapotrzebowanie rynkowe. Duża sala konferencyjna, mieszcząca ponad 100 osób oraz zwiększona liczba miejsc noclegowych podniesie atrakcyjność hotelu wśród tej grupy klientów. Polskie Mazury są coraz atrakcyjniejszym miejscem dla turystów, nie tylko polskich, ale i zagranicznych. Perspektywy rozwoju wyraźnie wskazują, że mają szansę stać się również znaczącym miejscem szkoleniowo-biznesowym. Region ten będzie w przyszłości dodatkowo zyskiwał na atrakcyjności turystycznej oraz inwestycyjnej ze względu na organizację Rajdu Polskiego w Mikołajkach. Od 2009 roku impreza ta stanie się rundą prestiżowych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Rozbudowa hotelu obejmie również wdrożenie systemu urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Dla większego bezpieczeństwa zostanie rozbudowana ochrona i monitoring na terenie obiektu. W hotelu wdrożone zostanie także nowoczesne ogrzewanie ekologiczne olejem opałowym, które będzie wspomagane instalacją wykorzystującą energię słoneczną. Hotel Masuria położony jest w miejscowości Worliny w gminie Łukta w województwie warmińsko-mazurskim. Oddany do użytku w 2005 roku budynek hotelowy o standardzie czterogwiazdkowym posiada obecnie powierzchnię 4 096 m2. Dysponuje 50 pokojami oraz łącznie 108 miejscami noclegowymi. Na terenie hotelu znajduje się restauracja na 100 osób, kawiarnia, klub nocny, kręgielnia, siłownia i solarium. Ponadto obiekt dysponuje również centrum SPA, wyposażonym w basen, saunę suchą, jacuzzi oraz 3 gabinety odnowy biologicznej. Istniejące obecnie centrum konferencyjne składa z 3 sal, posiadających łącznie 190 miejsc. Po rozbudowie wartość hotelu wzrośnie do 25 mln. Prace budowlane zostaną zakończone we wrześniu 2008 roku.

Fot. Hotel Masuria (w obecnym stanie) oraz fotografie z rozbudowy obiektu.

Copyright Ă‚Ĺ  EFH

Dodatkowych informacji udziela Gabinet Prasowy EFH S.A. – Michał Jankowski i Izabela Kozłowska (Multi Communications, ul. Wrotkowa 14, 02-553 Warszawa, tel.: (22) 845 04 36)


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl