Czy Gdańsk ma szansę na zostanie ESK 2016?

Po dość długim okresie czekania udało nam się uzyskać informacje nt działań Gdańska jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Pani Grażyna Adamska z Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta udostępniła nam logo kandydackie Gdańska, które de facto zostało przygotowane już rok temu. Gdańsk przedstawiony jest w nim jako miasto przyszłości pamiętające o historii. Słoneczko nawiązuje do Unii Europejskiej, a łódka do przeszłości miasta. Ponadto Urząd Miasta wydał folder wizerunkowy (wersje polska, angielska i niemiecka). Na 28 stronach ilustrowanego folderu „Gdańsk – inspiracje” widzimy Gdańsk jako okno na świat uznające dziedzictwo wieków, pełne dzieł talentu i myśli. Na kilku stronach autorzy nawiązują do wydarzeń historycznych mających miejsce w stoczni gdańskiej.

Inna jest więc strategia promocyjna Gdańska. Łódź i Poznań skupiają się w głównej mierze na nowoczesności, rozwojowi i przyszłości. Gdańsk idzie w przeciwnym kierunku, pragnie ukazać swoje ogromne historyczne dziedzictwo kulturowe. Nie jest prowadzona obecnie żadna ogólnopolska kampania internetowa, outodoorowa. Jedynie w styczniu przedstawiciele miasta reprezentowali Gdańsk w Brukseli. Miasto Gdańsk było gościem honorowym Balu Polski. Imprezę zorganizowano pod patronatem Prezydentowej Marii Kaczyńskiej. Podczas wydarzenia odbyła się Gdańska jako miasta ubiegającego się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016. W Brukseli została zaprezentowana także wystawa fotograficzna „Magiczny Gdańsk” oraz koncert gdańskich artystów. To wydarzenie miało na celu promocję zarówno Polski jak i Gdańska. Objęte było patronatem mediów polski i belgijskich. Liczymy, że Gdańska nabierze tempa, obecnie działania uznajemy za niewystarczające. Trudno będzie zdobyć tytuł ESK 2016 nie mając nawet stworzonej specjalnej strony internetowej… Konieczne wydaje się również powołanie zespołu ds. ESK 2016 – tak jak to zostało dokonane w pozostałych polskich miastach.


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl