„Łódź City of culture” najlepszym spotem reklamowym

15 czerwca w Płocku odbył się III Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych. Nagrodę Grand Prix przyznano filmowi „Salamanca Unica”. Za najlepszy spot promujący Polskę/region/miasto uznano ex-equo: „ – City of culture” oraz „Body.Maind.Madeira”. Najlepszy spot komercyjny to „The gift of the Sun” – Egipt.

Najlepszym filmem turystycznym (filmem lub programem dokumentalnym o tematyce podróżniczej) został film „Wielcy odkrywcy – Benedykt Polak”. Za najlepszy scenariusz nagrodę otrzymał ponownie spot „Łódź – City of culture”. Trzecia nagroda dla łódzkiego spotu to statuetka Bolesława Krzywoustego (tzw. Bolka) ufundowana przez Prezydenta Miasta Płocka.

Trzy nagrody dla jednego filmiku to bardzo duże wyróżnienie. Filmik „Łódź-miasto kultury” jest autorstwa Małgorzaty Kamińskiej i Wojciecha Bruszewskiego. Jak już pisaliśmy na Drogowskazie został wyprodukowany na zlecenie biura promocji Urzędu Miasta Łodzi. Jest jednym z działań promujących kandydaturę Łodzi do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Zostały w nim pokazane największe wydarzenia kulturalne – Camerimage, Festiwal Solistów Lalkarzy, Łódzkie Spotkania Baletowe. W spocie możemy obejrzeć m.in. Davida Lyncha, Roba Kriera oraz łódzkie obiekty – filharmonię, Muzeum Sztuki, Akademię Filmową. Łódź promowana jest w nim jako miasto nowych inwestycji, studentów, nocnego życia w klubach i pubach.

Liczne nagrody dla działań marketingowych miasta pokazują fenomen miasta. O Łodzi mówi się nie tylko w trakcie dużej, ogólnopolskiej kampanii promocyjnej, ale również po jej zakończeniu. Pieniądze zainwestowane w kampanię outdoor’ową odnoszą większy skutek i przybliżają miasto do sukcesu. Liczymy, że Szczecin, Toruń i Gdańsk rozpoczną promocję swojej kandydatury do ESK. Obecnie obserwujemy jedynie pozytywne działania Łodzi, Poznania oraz Lublina.


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl