EFH S.A. wczoraj, dziś i jutro

Europejski Fundusz Hipoteczny S.A. to spółka giełdowa inwestująca w hotele najwyższej klasy. Zrealizowała już projekty hoteli trzy- i czterogwiazdkowych w najbardziej atrakcyjnych miejscach Polski. Uzupełnieniem oferty hotelowej EFH S.A. będą budowane w pobliżu hoteli apartamenty. Prowadzone w tym zakresie projekty wiążą się z dynamicznie rosnącym w całej Polsce zapotrzebowaniem na wysokiej klasy miejsca noclegowe. Europejski Fundusz Hipoteczny S.A. jest spółką giełdową, specjalizującą się w inwestowaniu w obiekty hotelowe o wysokim standardzie, w miejscach, które są lub mają szansę stać się atrakcyjnymi ośrodkami biznesu lub rozrywki i wypoczynku. EFH S.A. posiada pięć hoteli w standardzie trzy- oraz czterogwiazdkowym. Obecnie jest w trakcie realizowania inwestycji o wartości ponad 600 milionów złotych.

Zrealizowane inwestycje

Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym kupiony w listopadzie 2007 jest obecnie najwyższej klasy obiektem w portfolio EFH S.A. Czterogwiazdkowy obiekt posiada 115 pokoi. Znajduje się w nim , sale konferencyjne oraz restauracje. Inwestycja wyniosła 71 mln zł. Wśród pozostałych dwóch obiektów jest hotel Masuria koło Olsztynka. Obecnie trwa rozbudowa obiektu, tak aby docelowo składał się z 70 pokoi. Goście hotelu mogą korzystać ze i komfortowego basenu. Wartość inwestycji wyniosła 16 mln zł, a jego rozbudowa dodatkowe 6 mln zł. Kolejnym hotelem jest Hotel Łeba w miejscowości Łeba. Wartość inwestycji to 24 mln zł. Warto także wspomnieć o dwóch hotelach trzygwiazdkowych. Najbliżej Warszawy znajduje się Centrum Falenty. Jest to ośrodek konferencyjno-biznesowy. Posiada 155 pokoi. Na terenie obiektu znajdują się sale bankietowe, w tym pomieszczenia na 500 osób oraz sale konferencyjne, mogące pomieścić ponad tysiąc uczestników. W skład portfolio EFH S.A. wchodzi również hotel Millenium w Bochnii. Jego zaletą jest położenie w sąsiedztwie zespołu basenów, kopalni soli oraz bliskość Krakowa.

W trakcie realizacji

Obiekty hotelowe EFH S.A. wpisują się w koncepcje architektoniczno-urbanistyczne miejsc, w których mają powstać. Doskonałym przykładem jest planowana inwestycja w Malborku. Obiekt hotelowy usytuowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie głównej atrakcji turystycznej w mieście oraz całym regionie – krzyżackiego zamku w Malborku. Będzie oferował 175 pokoi gościnnych, sale konferencyjne oraz 2 restauracje. Do dyspozycji gości oddany będzie również basen i SPA. Ponadto obiekt będzie dysponował powierzchnią handlową oraz parkingiem podziemnym. Inwestycja wyceniana jest na blisko 120 mln zł. Swoim wyglądem hotel nawiązywać ma do historycznej architektury miasta, jednocześnie będąc nowoczesnym obiektem turystyczno-biznesowym.

Fot. Hotel w Malborku – wizualizacja. Copyright Ă‚Ĺ  EFH

Ponadto Europejski Fundusz Hipoteczny S.A. rozpoczyna nową inwestycję hotelową przy ulicy Łączyny na warszawskim Ursynowie. Spółka wybuduje na terenie położonym w sąsiedztwie Toru Wyścigów Konnych czterogwiazdkowy hotel. Marcin PodobasInwestycja na warszawskim Ursynowie wpisuje się w strategię rozwoju spółki, która zakłada obecnie przede wszystkim inwestycje w wysokiej klasy hotele – mówi Marcin Podobas, Wiceprezes Zarządu Europejskiego Funduszu Hipotecznego S.A. – Budowa czterogwiazdkowego obiektu w stolicy będzie naszym kolejnym przedsięwzięciem. Hotel zostanie zlokalizowany w atrakcyjnym, zarówno w wymiarze biznesowym, jak i turystycznym miejscu. Od kilku lat, wraz z rozwojem regionu, obserwuje się w Warszawie niedoinwestowanie jeśli chodzi o obiekty hotelowe, oferujące wysoki standard usług, położone w okolicach centrów biznesowych. Dodatkowo, lokalizacja zyskuje bardzo na atrakcyjności ze względu na nowy dojazd do lotniska. Inwestycja EFH jest zatem trafną odpowiedzią na zapotrzebowanie rynkowe. W fazie realizacyjnej jest również największa inwestycja EFH S.A. – hotel oraz kompleks apartamentów wakacyjnych w Tałtach na Mazurach. Pięciogwiazdkowy hotel będzie położony nad jeziorem Tałtowisko koło Mikołajek. Znajdzie się w nim m.in. 257 pokoi, 17 apartamentów, dwie restauracje, centrum konferencyjne, fitness oraz SPA.

Uwarunkowania rynkowe

Rynek hotelarski w Polsce jest nadal nienasycony. Pod tym względem jest na jednym z ostatnich miejsc w Europie. Cały czas rośnie zapotrzebowanie na wysokiej klasy inwestycje hotelowe. Tendencja ta będzie utrzymywać się przez najbliższe lata. Ważne jest, żeby nowe inwestycje precyzyjnie odpowiadały na potrzeby rynkowe. Postawienie nowego obiektu hotelowego najwyższej klasy łączy się bowiem z rozwojem całego regionu i okolicy hotelu. Zatrudnienie zdobywają wówczas osoby pracujące w hotelu oraz osoby świadczące usługi zewnętrzne. ma szansę na szybki i znaczący rozwój rynku obiektów hotelowych w ciągu najbliższych kliku lat. Nie ulega wątpliwości, że nasz kraj dysponuje odpowiednimi walorami przyrodniczymi oraz kulturowymi dla rozwoju ruchu turystycznego. Turystyka ma szanse stać się u nas ważnym sektorem gospodarki, przynosząc w miarę swojego rozwoju znaczne dochody. Niezmiernie ważne jest, by stała się atrakcyjnym miejscem wypraw zarówno dla turystów krajowych jak i zagranicznych, charakteryzującym się wysokim standardem świadczonych usług – mówi Marcin Podobas, EFH S.A. – Potencjał kulturowy oraz dobrze zachowane środowisko naturalne czynią z naszego kraju atrakcyjne miejsce do zwiedzania i wypoczynku. Warunkiem koniecznym do osiągnięcia tego celu są jednak inwestycje na dużą skalę w infrastrukturę hotelową.

Plany oraz perspektywy rozwoju EFH

Europejski Fundusz Hipoteczny S.A. wciąż poszukuje nowych inwestycji. Mogą to być działki w dobrych lokalizacjach oraz nowobudowane hotele. Strategią firmy na 2008 roku oraz lata następne będzie budowanie wartości firmy poprzez prowadzone na rachunek własny inwestycje w sektorze nieruchomości hotelowych oraz działalność finansowa w tej branży. Spółka zamierza budować i nabywać obiekty hotelowe posiadające infrastrukturę towarzyszącą, tj., sale konferencyjne, zaplecze restauracyjne i cateringowe, centrum SPA oraz wyposażenie sportowo-rekreacyjne. Charakter obiektów hotelowych posiadanych przez spółkę będzie stopniowo ujednolicany, m. in. poprzez wprowadzenie jednego wspólnego operatora pochodzącego z grupy kapitałowej. Zapewni to jednolity standard usług dla hoteli o tej samej kategoryzacji oraz umieści je na wspólnej platformie rezerwacyjnej. Na wybranych obiektach najwyższej klasy EFH przewiduje zaś zawarcie umów franchisingowych lub operatorskich z renomowanymi międzynarodowymi operatorami hotelowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu spółka zyska nie tylko włączenie hoteli w międzynarodowe systemy rezerwacyjne, ale również dostęp do pełnej oferty usług dla gości świadczonych przez daną sieć. Dodatkowych informacji udziela: Gabinet Prasowy EFH S.A. Michał Jankowski Izabela Kozłowska Multi Communications, ul. Wrotkowa 14 02-553 tel.: (22) 845 04 36 fax.: (22) 845 65 92 O Europejskim Funduszu Hipotecznym S.A. Europejski Fundusz Hipoteczny S.A. działa od 14 lat. Koncentruje się na finansowaniu oraz prowadzeniu działalności inwestycyjnej na własny rachunek w sektorze nieruchomości. Spółka specjalizuje się przede wszystkim w realizacji inwestycji w zakresie projektów hotelowych w standardzie 3-5 gwiazdek, z zapleczem konferencyjno-szkoleniowym i/lub funkcją SPA. Europejski Fundusz Hipoteczny oferuje także finansowanie nieruchomości i ruchomości w formie leasingu lub dzierżawy na okres od 12 do 300 miesięcy. Spółka debiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych 21 grudnia 2007 roku. W 2007 r. łączne przychody netto Grupy EFH wyniosły 53,4 mln zł, zysk brutto 16,9 mln zł, a zysk netto 12,9 mln


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl